איך לגמול את הכלב שלך מלעשות פיפי בבית

פיפי בבית זה אף פעם לא נעים, כך נוכל להתמודד ולהיגמל מהמצב

היי חברים זאת לוסי מהחנות חיות שלכם ,

רציתי לדבר אתכם על נושא חשוב, דבר שכל כלבלב חייב ללמוד ומומלץ כמה שיותר מוקדם בחייו.
על מנת שנבין איפה מותר לנו לעשות צרכים ואיפה אסור אנחנו צריכים הכוונה. לכל אחד ואחת יקח זמן שונה ללמוד את הנושא אז חשובה לנו מאוד ההתמדה של הורינו ההולכים על שתיים.
ריכזתי פה את המלצותיי על מנת שתהליך הלמידה יהיה כמה שיותר קל ונעים לכולנו.

1. כלוב אילוף/גדר אילוף

חייבת להגיד שאת נפלאות הכלוב אילוף לא הכרתי ממקור ראשון. כשהורי אימצו אותי לקח זמן ארוך עד שלמדתי שפיפי עושים רק בחוץ .
אבל לומדים מניסיון, וכשמגיעים אלינו להתארח כלבלבים קטנים שעוד לא יודעים את מה שאני כבר יודעת אז הם ישנים ואוכלים בתוך האזור המוגדר שלהם שמתוחם בגדר אילוף ואיפה שישנים ואוכלים לא עושים פיפי זה אינסטיקט שלנו הכלבים. אלא אם כן ממש לא הצלחנו להתאפק.
חשוב כשבוחרים כלוב או גדר אילוף להתאים אותה לגודל הכלב. זה צריך להיות גדול מספיק עבור הגור לקום, להסתובב, ולהתמתח. אבל לא גדול מספיק כדי שהם יעשו פיפי בצד אחד וישנו בצד השני.

2. אל תפנו לרפידות

אני יודעת שלא כולם יסכימו איתי פה. אבל אני לא בעד אילוף לצרכים בשימוש של רפידות . אתם בסך הכל מלמדים את הכלב שלכם שמותר לו לעשות פיפי בבית פשוט באזור מסויים.
אם אתם מתעקשים להשתמש ברפידות אז פשוט הוספתם לכם עוד שלב בתהליך החינוך שלכם לאחר שכלבכם ילמד לעשות על הרפידות עליכם לקחת את הרפידות איתכם על מנת שהוא יקשר את הטיול עם עשיית צרכים

3. לוח זמנים מוגדר

כמו אוכל גם לטיול מומלץ שיהיה זמן מוגדר, לכלבים חשובה מאוד השגרה והם יודעים לאמץ אותה מהר מאוד.
בנושא הטיול לפני האוכל או אחריו הדעות מעט חלוקות ישנם מאלפים הממליצים לקחת את הכלב לטיול ישר לאחר האוכל על מנת לשמור על השיגרה.
ומאלפים אחרים ממליצים דווקא לאחר הטיול והוצאת האנרגיות לתת לכלבכם לאכול .
אני אישית מתחברת יותר לגישה השניה, במיוחד בהיותי כלבה אנרגטית מאוד שכל ערב יוצאת לריצה עם אבא וחבריי הכלבים והרופא אמר מומלץ לי לבצע פעילות גופנית ישר אחרי האוכל.

4. לצאת לטיולים תכופים

בדרך כלל, גורים צעירים אינם בשלים מספיק כדי לשלוט בשלפוחית ​​השתן עד שהם כבני 16 שבועות, תלוי כמובן בגודל הכלב.  אז אם אתה מביא הביתה גור בן חודשיים חשוב להוציא אותו כמה שיותר, עם הזמן ילמד להתאפק יותר ויותר. מפעת גילו הצעיר פשוט לא מצליח להתאפק הרבה זמן

5. תלמדו להכיר את הסימנים

עם הזמן תלמדו להכיר את כלבכם טוב יותר ותתחילו לשים לב שהוא מתריע לכם לפני שהוא הולך לעשות לכם הפתעה בסלון. מסתובב סביב עצמו ומרחרח , עומד ליד הדלת יכול להיות בליווי של בכי, חוסר ריכוז אלו הם מס' סממנים לכך שמתחיל להיות לחוץ לו.  כמובן שכל כלב מראה את כוונותיו בדרכים שונות ורק עם הזמן תלמדו להכיר את הסימנים שהכלב שלכם נותן

6. חיזוקים חיוביים

זיהתם את הסימנים וצ'יק צ'ק שמתם רצועה, יצאתם מהבית ונחלתם הצלחה! שבחו את כלבכם כל פעם מחדש! הכלב שלכם רוצה לעשות אותכם מאושרים התפקיד שלכם זה רק להראות לו את הדרך ולעודד אותו כשהוא אכן מתנהג כפי שאתם מצפים. התהליך הוא ארוך אומנם אבל גם שכבר אתם מרגישים שהכלב תפס את העניין, המשיכו לשבח אותו.
אני כבר בת 5 ,כמעט ואף פעם לא עושה פיפי בבית ואמא עדיין מידי פעם אומרת לי שאני כלבה ממש טובה כשאני עושה פיפי בטיול כך היא מזכירה לי שזאת ההתנהגות שהיא מצפה ממני וחוץ מזה תמיד כיף לשמוע חיזוקים חיוביים

7. אל תענישו

אתם לא רוצים שהכלב שלכם יחשוב שהפעולה עצמה של עשיית פיפי או קקי היא פעולה שלילית. אם אתם תופסים את הכלב שלכם כשהוא עושה, בהחלט לא לצעוק עליו. הדבר רק יכול לגרום לכלב להירתע מכם ואפילו להרגיש לא בנוח לעשות לידכם גם בטיולים. במקום זאת, הכלב נתפס על חם , למחוא כף או לעשות רעש פתאומי זה יתריע לו שהוא עושה משהו לא בסדר. ומיד לאחר מכן לקחת אותו החוצה. ברגע שהוא סיים את ענייניו בחוץ, לתת לו חטיף ומלא שבחים..
אם מצאת מוקש בבית אבל לא תפסתם את "הפושע" על חם פשוט לנקות ולנסות פשוט להיות בקשר עין עם כלבכם כמה שיותר. לא לכעוס עליו לא לדחוף לו את האף לאזור התאונה ולגעור בו גורים במיוחד לא מסוגלים לקשר בין הכעס שלכם לבין הפעולה שעשו לפני זמן מה
בנוסף, אף פעם לא להשתמש בכלוב אילוף כעונש, תזכרו שזהו ציוד שתפקידו לעזור בחינוך הכלב!

בהצלחה!

 מעוניינים לתרום אוכל לעמותה?
לחצו כאן לתרומה

 רוצים ללמוד עוד על כלבים?
הרשמו וקבלו ממני מייל מפעם לפעם על מאמרים חדשים שאפרסם
 לחצו כאן ותוכלו ללמוד עלינו עוד