על מה כלבים חושבים בזמן שהם ישנים

שינה הינה מקור מצויין למנוחה וחיות המחמד שלנו יודעים איך לנצל אותה עד תום. ניתן ללמוד ולגלות הרבה דברים על הכלבים שלנו בעודם ישנים.

תוך כדי שינה, הם מזיזים את כפות הרגליים שלהם, משמיעים קולות, נוחרים ואף מייללים. האם הם חולמים חלומות ואם כן, על מה הם חולמים?

ננסה לענות על שאלות אלו ואחרות.

האם הכלבים חולמים חלומות?

ובכן, לפי המחקרים שנערכו בנושא, הכלבים אכן חולמים. המדענים שחקרו את נושא השינה אצל חיות מחמד, הגיעו למסקנה כי שינה שלהן מחולקת לשני שלבים:

שינה מהירה ושינה עמוקה.

שלב של שינה עמוקה נמשך כ- 20 דקות בממוצע ומכונה שלב החלומות כי דווקא בזמן הזה הכלב מתחיל לחלום.
לאחר מכן, מתחיל שלב של שינה מהירה בו כלב רגיש מאוד לצלילים והפרעות סביבתיות ואינו חולם.

השלבים מתחלפים בינהם וכתוצאה מכך, כלב עלול לראות כמה חלומות תוך כדי שנת לילה ארוכה ובמיוחד לקראת השעות של הבוקר.

כלב ישן על מזרון

על מה חולמים הכלבים?

ובכן, אין תשובה חד משמעית לשאלה הנה"ל, אך בהחלט קיימות מספר השערות בנושא.

כאשר כלבים מזיזים את כפות הרגליים שלהם תוך כדי השינה, סביר להניח שהם רודפים אחרי מישהו בחלום או שבורחים בעצמם.

כלב שמשמיע קולות או מיילל בשינה כנראה מפחד ממשהו.

רעידות תוך כדי שינה, בדרך כלל, אופיינים לגורים צעירים או כלבים מבוגרים יותר. כלבים בגילאים אלו לרוב מתקשים לשלוט ברגשותיהם וחלומות הם השתקפות של מה שעבר עליהם במהלך היום. גורים ממשיכים לשחק בחלום, לרדוף אחרי חפצים שונים, לחקור את סביבתם. כלב מבוגר גם הוא מגיב ביתר עצבנות למאורי היום.

כמו כן, כלבים בכל הגילאים רגישים במיוחד לפרידה מבעליהם וגם זה מוצא ביטוי בחלומות שלהם.

חלקם מפרשים את עזיבתם של בני הבית לעיסוקם בתחילת היום, כנטישה של ממש, לכן, כלבים שמחים מאוד לפגוש את הבעלים שלהם בסוף היום. בחלומותיהם, בעודם חווים את רגעי הפרידה, כלבים נוטים לרעוד וליילל.

כלב לברדור ישן

אילו דברים משפיעים על השינה והחלומות של כלבים?

מקום שינה - חלומות לא נעימים יכולים לנבוע מתנאי שינה לא איכותיים בהם הכלב נאלץ לישון.

אם כלב ישן על רצפה חשופה, קרה או חמה מידיי -ברוב המקרים, השינה שלו תהיה בעייתית. לכן, חשוב לדאוג למקום שינה נוח שיאפשר לכלב מנוחה מירבית. בחנות לחיות מחמד תוכלו לרכוש ציוד לכלבים אשר יהפוך את שנת הלילה שלהם לנוחה ונטולת חלומות רעים.

מזון של הכלב - כלב שובע, הניזון ממזון איכותי המיועד לכלבים, ספק שיחלום חלומות הקשורים לפעילות פיזית. שינה של כלב כזה תהיה רגועה ואיכותית יותר.

ניתן לרכוש אוכל לכלבים בחנויות לחיות מחמד שיספקו מגוון רב של פתרונות בריאים ומזינים.

במידה וכלב יהיה רעב לפני השינה, סביר להניח שהוא יעבור לילה לא שקט במיוחד בעודו חולם על חיפוש האוכל.

מצב בריאות של הכלב - ברור לכל, שכלב חולה לא יזכה לשינה איכותית ועמוקה ולחלומות טובים. הכאבים שהוא חש יבואו לידי ביטוי בשינה חסרת מנוחה, יבבות ונשימות כבדות. דאגו לבריאות של אהוב לבכם וקחו אותו לבדיקה רפואית במידה ואתם חושבים שכלב לא חש בטוב.

מאורות שכלב חווה במהלך היום - כלב בריא שהיה פעיל ושיחק במהלך היום, סביר להניח יחלום על כך בחלומותיו ולכן תוכלו לראות רעידות קטנות בגופו תוך כדי שינה.

השקיעו בחיית מחמד האהובה שלכם. ספקו לה את כל הצרכים להן היא זקוקה על מנת להיות בריאה ושמחה. דאגו לטייל איתה לפני השינה ובדרך זו הבטיחו לה שנת לילה ארוכה, רגועה ונטולת חלומות רעים.