כל מה שחשוב לדעת על אוכל לכלבים

בעודנו מביאים הביתה חבר המקשקש בזנב, אנחנו מטילים על עצמנו את האחריות לשלומו ולבריאותו, אין מה שמשפיע יותר על בריאותו של הכלב ממזון שהוא אוכל

מדובר גם בהוצאה לא מבוטלת שתלויה בגזע, משקל, אופי וגיל של החבר הכי טוב שלנו. דאגה וטיפול טובים בכלב משתלמים הן מבחינה כספית והן מבחינה רגשית. בעל חיים בריא ושמח בבית יגרום אושר לכל בני המשפחה.

האם לבחור במזון יבש או מזון טבעי לכלב?

האם לקנות לכלב מזון יבש מוכן או להכין לו ארוחות גורמה מהמוצרים שאנחנו קונים בסופר?

ובכן, לשתי האפשרויות יתרונות וחסרונות כאחד.

מזון יבש לכלב מכיל את כל אבות המזון הדרושים לכלב. יש בו חלבונים, שומנים, פחמימות, חומצות אמינו וויטמינים החיוניים לבריאותו התקינה של הכלב. עם זאת, עליכם להיות בעלי ניסיון על מנת לבחור את היצרן וקו המוצרים המתאים בצורה הטובה ביותר לחיית המחמד שלכם. תבדקו מה הכמויות המומלצות של מזון בכל ארוחה ואל תהססו לפנות לאנשי מקצוע במידה ואתם מתלבטים (אתם מוזמנים לפנות אלינו לצא'ט בכל זאת אנחנו חנות חיות). כלבים רבים אוהבים לאכול ובדומה לבני האדם לא יודעים לעצור בזמן כשמדובר בארוחה טעימה. כלב שמן הוא כלב חולה, תזכרו את המשוואה הזאת על מנת לא להזיק לחיית המחמד האהובה שלכם.

אל תמהרו לקנות מוצרים זולים. אולי בהתחלה תחסכו מעט אבל אחר כך תצטרכו להוציא סכום לא מבוטל עבור טיפול בכלב החולה היות ומזון העשוי מחומרים באיכות נמוכה מזיק לכלב ועלול לגרום לנשירת הפרווה, קלקול קיבה ולבעיות אחרות.

במידה והחלטתם להאכיל את החבר שלכם במזון טבעוני מן הטבע עליכם לבדוק מה בעלי החיים האלה היו רגילים לאכול לפני שנכנסו לבתים של בני האדם. לכן בנוסף לארוחות מבושלות על הכלב לקבל גם בשר ודגים נעים ,דגנים (קיימים מזונות ללא דגנים  כשרים לפסח )ועוד.

כלב מחזיק עלה

יש לבנות תפריט מותאם במיוחד עבור הכלב שיתבסס על צרכיו ורצונותיו. גיוון הוא מילת המפתח וגם עם חיית המחמד האהובה שלכם אוהבת סוג מסוים של מזון יש להציע ולתת לה סוגים נוספים של אוכל על מנת לשמר את בריאותה.

אם נעביר את מה שאמרנו למספרים הרי מומלץ להתבסס על תפריט שמחציתו מורכב מבשר, כ 30% מהווים דגנים,20%  נוספים הם מוצרי חלב ו10% האחרונים הם ירקות.

למרות שהבשר החי הוא המרכיב הכי יקר מבין כל המוצרים הנה"ל אל תנסו להוזיל עלויות ולתת לחיה יותר מהאוכל הזול על חשבון של החלבונים. מהלך כזה עלול לפגוע בבריאות שלה.

מה המאכלים האסורים

ישנם מוצרים האסורים להאכלה לכלב. מדובר בקבוצה שכוללת בתוכה ממתקים ודברי מאפה, מאכלים מלוחים או מתובלים מאוד. תתפלאו אך לא מומלץ לתת לכלב עצמות. מביני עניין טוענים כי הן עלולות לגרום עצירות קשה, קרעים ודלקות במעיים של החיה, חטיפים יעודים לכלבים הם בעלי פורמולות מזינות ובעלות מרקם לא מסכן למעיים של הכלב.  

כלב אוכל שוקולד

כמות המים הדרושה לכל כלב משתנה בהתאם למזג האוויר, לפעילות שכלב עושה ביום יום ולדברים אחרים. חשוב שתמיד יהיו מים נקיים בקערתו אחרת תצפו בחבר שלכם שותה מהשלוליות במהלך הטיול מה שעלול להביא למחלתו.

כלבים בעלי חוש ריח מפותח מאוד, אבל יכולתם להבחין בין הטעמים השונים מופחתת. שמירה על הכללים הנכונים בעת האכלה מבטיחה את התפתחותו התקינה ובריאותו איתנה של היצור הנאמן שלכם.

 

לעוד מאמרים בבלוג לחתולים של לוסיז לחץ כאן >>>

לעוד מאמרים בבלוג לכלבים של לוסיז לחץ כאן >>>