5 טיפים כדי לגרום לכלב שלך להפסיק לנבוח

היי זאת לוסי, אני רוצה לשוחח איתכם על נושא חשוב מאוד - נביחות ואיך מפסיקים עם איתם.


דבר ראשון חשוב להבין שנביחה זאת הדרך שלי לתקשר עם העולם, להודיע על סכנה או על מצוקה.
בנוסף אמא ואבא שלי לימדו אותי שיש זמן הולם לנביחות, אומנם זה לקח לי זמן ללמוד מתי מותר ומתי אסור, אבל הכי חשוב זה שהם היו סבלניים איתי ואיפשרו לי ללמוד את זה לפי הזמן שלי.
אז בינתיים אני רוצה לשתף אתכם במה שלמדתי .


1. לשמור על קור רוח

כאשר הכלב שלך נובח אני יודעת שקיימת הנטייה לצעוק משהו כמו : "לא!!", "די!!" או "מספיק!!".
בעוד שאתה חושב שאתה אומר לכלב שלך להפסיק לנבוח, האמת הפשוטה היא שהכלב שלך פשוט חושב שאתה מצטרף אליו. אז... אני מבטיחה שלצעוק לא יעזור בשום דבר.
במקום זאת, כאשר הכלב שלך מתחיל לנבוח בזמן או בצורה לא הולמת חשוב להישאר רגוע ולפתח סימן אשר מתריע לכלב שלך להפסיק לנבוח. סימן זה יכול להיות מבט, קול, או תיקון פיזי.
אז אצלי זה כאשר אני שומעת את המילה "שקט" (לא בצעקה) אני יודעת שזה לא הזמן לנבוח.

2. תבין למה הכלב שלך נובח

לפני שתוכל לפתור את הבעיה עליך לדעת מה גורם לכך. מדוע הכלב שלך נובח? האם הכלב שלך משתגע בגלל שהוא רואה מישהו מהחלון? אם כן,אפשר לסגור את התריסים. האם הכלב שלך נובח על עוברי אורח כשהוא בחצר? אם כן, הזמן אותו להיכנס הביתה. האם הכלב שלך נובח בשביל לקבל תשומת לב? אם כן, ניתן להתעלם מהכלב שלך עד שהוא נרגע לגמרי ורק לאחר מכן להפגין מלאאא אהבה. האם הכלב שלך פעלתן והוא נובח כי הוא משועמם? אם כן, זה הזמן למשחקי עם צעצועים, הוצאת אנרגיות בגינת הכלבים או אפילו לצאת לריצה!

3. ללמד את הפקודה "שקט"

יש מאלפים הממליצים ללמד את הפקודה "שקט" בשני שלבים, כאשר השלב הראשון הוא לימוד הפקודה "לנבוח".

  • כאשר הכלב שלך נובח(גם אם זה לא הזמן), ניתן להשתמש בסימן מילולי כגון אמירת המילה "לנבוח" ולאחר מכן לשבח אותו - כך תגרמו לו לשייך את הפעולה שלו למילה שבחרתם.  
  • כאשר הכלב שלך מתחיל להבין מה זה "לנבוח" חשוב לתחזק את ההבנה הזו ולתרגל אותה הרבה
  • השלב השני מתחיל כאשר הכלב שלך מפסיק לנבוח. כשזה קורה מומלץ לתת לו חטיף או חיזוק שונה מפעולת הנביחה ולהשתמש במילה "שקט". כך תגרום לו לשייך את הפעולה של  - לא לנבוח עם המילה "שקט". זה עובד בצורה הגיונית, נכון?
  • תמשיכו עם האימונים האלה עד שהכלב מבין לחלוטין את ההבדל בין לנבוח ללא לנבוח.
  • חידוד קטן, לימוד הפעולות האלה לוקח זמן! כלבים מסוימים ילמדו זאת תוך שבוע ולאחרים זה יכול לקחת מס' חודשים, מה לעשות - לא נולדנו שווים. הכי חשוב זה שאתם תבואו סבלניים ומוכנים ללימוד ארוך ומשתלם!

4. להפחית את הרגישות של הכלב שלך לגורם הנביחה

המטרה היא לחשוף את הכלב לגורם הנביחות. לדוגמא, אם הכלב שלכם נובח כל פעם שדופקים בדלת או כשמישהו עולה במדרגות, אז כשזה קורה - זה הזמן לשלוף את הפינוקים שקניתם מוקדם יותר בחנות חיות, להגיד לו "שקט," ולחכות עד שכלב שלך מפסיק לנבוח. כאשר הוא מפסיק, תשבחו אותו.
עם הזמן יש להגדיל בהדרגה את כמות הזמן שעל הכלב שלכם להיות בשקט לפני קבלת השבח או החטיף (ניתן לפנק גם עם מזון רטוב). ככל שיחלוף הזמן, הכלב שלכם ידע לקשר את השקט וההתעלמות מגורם הנביחה למשהו חיובי ופה אתם כבר תדעו שהצלחתם!

5. הוצאת אנרגיות

יש המון כלבים שנוטים לנבוח כשהם משתעממים - במיוחד האנרגטיים שביניהם - כמוני. כדי לטפל בכלב שנובח מתוך שעמום או תסכול, אתם חייבים לוודא שהכלב מקבל את הפעילות הגופנית והנפשית שהוא זקוק לה במהלך היום (אגב, גם אם זה רק בערב).
אתם כבר מזמן הבנתם את זה (אלה אם יש לכם כלב חדש), הכלב שלכם הוא בן משפחה, זה הדבר הכי קרוב שיש לילד והוא זקוק לתשומת לב ולהוצאת אנרגיות.
הורים בעיקר יזדהו עם זה בהשוואה למה שקורה בבית כשהילדים משועממים, רמז… שקט - זה לא.