ביקור אצל וטרינר בקלי קלות: כך תגרמו לחתול לאהוב את המנשא שלו!

כל בעל חתול יודע, מגיע הזמן בחייו של כל חתול שצריך ללכת לוטרינר. לפעמים זה לחיסון שגרתי, קציצת ציפורניים, גומייה שלא הייתה צריכה להיאכל או כל סיבה אחרת. אבל מה, רוב החתולים שונאים ללכת לוטרינר!


בואו נחשוב על זה שנייה, איך הם יודעים בכלל שהם הולכים לוטרינר?
אז זהו שהם לא יודעים. הם גם לא "מרגישים" שהם עומדים ללכת לוטרינר, הם מרגישים את הלחץ שלנו ואז עושים כל שביכולתם להתנגד כי אם הוטרינר מלחיץ אותנו, שאנחנו גדולים וחזקים, למה בעצם שזה לא ילחיץ החתולים שלנו?

אז מה עושים? איך אפשר להפוך את כל החוויה לפחות סיוטית?

מתכוננים ללכת לוטרינר כשלא צריך ללכת לוטרינר!

איך עושים זאת?

קודם כל, שיהיה לכם מנשא לנשיאת חתולים. חשוב שהמנשא יהיה מותאם לגודל החתול ולתכנן קדימה – כלומר גם אם מדובר בגור, לא לקנות את המנשא הכי קטן מכיוון שהגור יגדל.

עכשיו כשיש לכם מנשא, קחו את הדלת הקדמית שלו ושימו במקום בטוח. מהיום, המנשא זה הדבר הכי מרגש בבית שלכם! לפחות לחתול.

בהתחלה, תפתחו את המנשא ל2 חצאים, חצי אחד יהיה המקום היחיד בו החתולי יקבל פינוקים בחודש הקרוב  (כגון חטיפים ואוכל רטוב) והחצי השני יהיה ארגז הצעצועים שלו - שימו את כל  הצעצועים שם. מומלץ לכרוש צעצועים בחנות חיות לפני הגעת החתול לבית על מנת שיהיה לחתול החדש עם על מה לפרוק.

מה זה נותן? כדי לאכול חטיפים טעימים ואוכל רטוב, החתול יאלץ לדרוך על המנשא, וכדי לשחק, החתול יהיה לדרוך על המנשא ולבחור צעצוע. מה שהחתול לא יודע, זה שבינתיים הוא מפזר את הריח שלו על כל המנשא.

לאחר כחודש שהחתול רגיל לארגז הצעצועים שלו ולמזללה הפרטית, חברו את 2 החצאים של המנשא (שימו לב לחבר את המנשא כמו שצריך כדי שחלילה לא יפתח בדרך לוטרינר) והמשיכו להשתמש במנשא כמקום בו כל החטיפים והאוכל הרטוב ניתנים. רק שם. כן, זה בסדר לגמרי להשאיר שם חטיף וללכת. באיזשהו שלב החתול יכנס לקחת, גם אם יעברו כמה ימים.

כשעוברים שבועיים בהם החתול לא מפחד להכנס למנשא לאכול חטיפים, אנא חברו בחזרה את הדלת של המנשא והמשיכו לתת חטיפים במנשא.

כשיגיע הזמן ללכת לוטרינר, קחו לכם מספיק זמן מראש כדי שלא תילחצו שאתם עלולים לאחר. שימו לחתול חטיף או קופסת אוכל רטוב בתוך המנשא, צמוד לקצה הפנימי ואז כשהחתול לגמרי בפנים, עם כל ארבעת הרגליים, רק אז סגרו את הדלת, וודאו שהמנשא סגור היטב וסעו ברוגע אל הוטרינר.

אז לכו צ'יק צ'ק והפכו את המנשא לדבר הכי מרגש בביתכם עבור החתול שלכם! לא תצטערו.


 הכותבת היא פעילת בע"ח מנוסה ובית אומנה לחתולים בעלת העמוד
CATS OF ISRAEL