איזה מזון כדאי להביא לחתול - אוכל יבש או רטוב

חתולים ידועים באופי הלא פשוט שלהם. הם בעלי דעה על כל דבר ולא יסכימו לשתף פעולה במידה ומשהו מתנהל לא לשביעות רצונם גם אם מדובר באוכל שלהם

אם הם החליטו לנוח ולכם מתחשק לשחק איתם, תצטרכו לבדר את עצמכם בדרך אחרת היות וחתול שלכם יפתח את העיניים רק כדי להסתכל עליכם במבט מלא בוז.

חתולים מחליטים מתי ועם מי לשחק, מתי לנוח וכמובן מתי ומה לאכול בין אם הם חתולי בית או חתולי רחוב.

עלינו בתור מבוגרים אחראים מוטלת האחריות לדאוג לחיות הבית שלנו ולספק להם מזון איכותי ובריא, חול מתאים לחתולים ושאר פרטי הציוד הנדרשים.

חתול ביתי

כולנו יודעים שתזונה מגוונת המכילה בתוכה את כל אבות המזון חיונית לבריאותו של החתול ומשמשת מפתח לחיים ארוכים נטולי מחלות.

כמובן שלא נרצה להכריח את אהוב ליבנו לאכול מזון שהוא לא אוהב אך חשוב לנו לספק לו מגוון אפשרויות בריאות במיוחד על מנת שיוכל לבחור בין הטוב ביותר.

לפעמים קשה לנו לזכור שחתול הידידותי והרך שלנו למעשה חיית טרף כך שבעודינו שוקדים על הכנת הארוחה האופטימלית עבורו, עלינו לספק את צרכיו בתור טורף ולשים בתוך הקערה שלו ארוחה מורכבת מחלבון איכותי ביותר.

המזון האידיאלי לטורף הביתי שלנו

חלבון איכותי כבר אמרנו? ואכן, החלבון מן החי הוא אבן פינה בתזונה מאוזנת של החתול ואמור להוות יותר ממחצית בהרכב של התפריט היומי.

אין זה אומר שאתם צריכים לעמוד שעות במטבח, לחתוך בשר ולהגיש אותו לבררן הקטן. מספיק שתקנו מזון יבש מוכן שיכיל את כל אבות המזון הדרושים. מחסור ברכיבים החיונים הוא מסוכן כמו כן העודף שלהם.

רוב האוכל היבש והרטוב הקיים היום בשוק המזון של חיות המחמד נטול חומרים משמרים וצבעים מלאכותיים המזיקים לבריאותם של החיות.

מביני עניין טוענים כי עלינו להגביל את צריכת הדגנים בהרכב הארוחות של החתולים. לירקות בהחלט ישנו מקום בתזונה של החיות, אבל רק בכמויות קטנות.

חתול בית במהלך משחק

אוכל יבש או רטוב?

גם וגם.

יתרונותיו של המזון הרטוב ברורים לכל. קודם כל מדובר במגוון רב של הטעמים. הלחות שבתוכו מיטיבה עם מערכת השתן של החתול. מזון במרקם נוזלי ורטוב יעזור לגורי החתולים הקטנים לעבור בקלות רבה יותר מחלב האם לאוכל האמיתי. מזון רטוב מורכב מכמות גדולה של חלבון ושומן וכמעט שלא תפגשו חתול שלא נהנה מאוכל טעים זה.

אוכל יבש לחתולים הוא הנפוץ והקל לשימוש. חתיכות מזון יבשות ידועות ביכולתן לשמור על שיני החתול. הן משמשות בתור מברשת שיניים לחיה בעודם מנקים את הרובד החיידקי הנדבק לשיניו. בנוסף אוכל מתאים יעזור בטיפוח  הפרווה של החתול.

בנוסף, בעלי חתולים רבים בוחרים דווקא בסוג היבש כי הוא נשמר טוב יותר וניתן להשאירו כמה שעות בקערה בלי שיתקלקל.

לדברי הוטרינרים עליכם לבנות את התפריט בהתחשב בגזע, גיל ומצבו הרפואי של בעל החיים, לכן אצלנו בחנות חיות אנו ממליצים לכם לשלב את שני סוגי המזון בצלחת שלו.

אוכל חתולים

לעוד מאמרים בבלוג לחתולים של לוסיז לחץ כאן >>>

לעוד מאמרים בבלוג לכלבים של לוסיז לחץ כאן >>>