כל המידע על אזהרות ה- FDA בקשר למותגי האוכל לכלבים

הרשת גועשת בעקבות הפרסום האחרון של ה- FDA ואנחנו כאן כדי לעשות קצת סדר בבלגן

הארגון מסביר שהוא מאמין שיש סיכוי לקשר בין המזונות, מזונות ללא דגנים, וספציפית המזונות שצויינו ברשימה למטה, אך מסתייג ואומר שגם אם אכן יש קשר, ייתכן והוא מערב עוד פרמטרים אחרים שעדיין לא נבדקו!
ניתן למצוא זאת בתחילת ההודעה של ה-FDA, בפסקה הראשונה:
Based on the data collected and analyzed thus far, the agency believes that the potential association between diet and DCM in dogs is a complex scientific issue that may involve multiple factors.

הכוונה היא שה-FDA נכון לשלב זה אינו יודע האם אכן יש קשר בין המקרים לתזונה,
וגם אם כן - ייתכן ויש פרמטרים נוספים שבשילוב עם האכלה של מזון ללא דגנים - עשוי ליצור מחלת לב אצל הכלב.
יש לציין שכמעט כל המותגים אשר הוזכרו באזהרה נמכרים בישראל בחנויות בעלי החיים השונות. 

 

מה זה אומר? זה אומר שהקשר עדיין לא מוכח. זה אומר שיש חשד מסוים ובסוף ההודעה, ה-FDA מציין שהוא ימשיך לחקור, יחד עם וטרינרים, האם אכן קיים קשר.

בהמשך ההודעה, הגיעו שלושת החלבונים הנפוצים ביותר במזונות לכלבים (עוף, כבש וסלמון) לשלושת המקומות הראשונים בכמות הכלבים שחלו במחלת לב. אז כפי שאין הגיון להאשים את החלבון (הוא הכי נפוץ, ולכן הגיוני שרוב הכלבים שיחלו - הוזנו מאותו חלבון), כך אי אפשר להאשים את יצרניות המזון הפופולריות שמובילות את הרשימה.

צפו בסרטון הסבר מפורט:

 

 

 לסיכום

עוד מוקדם להיכנס להיסטריה ולרוץ להחליף את המזון לכלב. 
לצפייה בהודעה של הFDA במלואה לחץ כאן
לצפייה במקור vetmed - לחץ כאן
לצפייה במקור אתר הכלבנות האמריקאי לחץ כאן

 

יחד עם זאת, עדיין לא הוכח שמזון ללא דגנים הוא עדיף על מזון עם דגנים. ההנחה הרווחת היא שהמזון איכותי יותר, כיוון שהוא מכיל יותר בשר ויותר חלבון. זה נכון בגלל שרוב יצרניות המזון מייצרות את מזון הדגל שלהם (אולטרא פרימיום) ללא דגנים.
אך זה לא אומר שמזון עם דגנים אינו איכותי - הכל תלוי בפורמולה.

אם ברצונכם לחזור או להתחיל להאכיל את הכלב שלכם במזון עם דגנים, אנו יכולים להמליץ לכם על מזון נפלא, שמכיל כמויות גדולות של בשר ואורז, ומגיע בשק במשקל 12 ק״ג ובמחיר סופר משתלם:
המזון נקרא פרו צ׳ויס והוא מגיע בשני טעמים - כבש (249 ש״ח), וסלמון (279 ש״ח) שהוא גם היפואלרגני.
בנוסף, הוא מגיע עם כמויות נדיבות של גלוקוזמין וכונדרואיטין (מסייע לבריאות המפרקים) וויטמין C. מדובר בפורמולה מעולה, מהטובות שנתקלנו במזונות עם דגנים, ועל אחת כמה וכמה כשבוחנים אותה אל מול המחיר.
מעבר למזונות של פרו צ׳ויס >> https://lucys.co.il/collections/pro-choice-dogs

אלטרנטיבות מעולות נוספות:

וינסנט דיאט - טלה, דגים ועוף - המזון המושלם לכלב בררן. טעימות יוצאת דופן, ושימוש בחיטת דורום - דגן משובח שמסייע בפעילות העיכול. מגיע בשק של 15 ק״ג במחיר של 309 ש״ח. למרות שמו, הוא איננו דיאטתי במובן של מופחת קלוריות.
פרופיין סלמון - מזון היפואלרגני משובח, מופחת דגנים. מגיע בשק של 15 ק״ג במחיר של 299 ש״ח.

 

עדיין לא בטוחים? מוזמנים לשלוח לנו הודעה בצ'אט לייעוץ פרטני.