נוסעים לנופש ללא הכלב? כל הטיפים לבחירת הפנסיון

מתכננים לצאת לחופשה,והכל כבר סגור חוץ מסידור לכלב? פה תוכלו לקרוא קצת על האפשרויות העומדות בפניכם וקצת טיפים איך לעשות זאת נכון.

איך תבחרו פנסיון ייעודי לכלבכם? ישנם כמה סוגי פנסיונים:

  • פנסיון ביתי: הוא פנסיון שבעליו מתגוררים בו,ישנה שיגרת יום שמוכרת לכלב,בדרך כלל יהיו טיולי צרכים סדירים,לינה בבית בלבד וללא כלובים או תאים.מתאים לכלבים שרגילים לחיות בתוך בית,מורגלים לעשיית צרכים רק בחוץ ושמסתדרים מצויין עם כל הכלבים. (בין 7-10 כלבים בו זמנית)
  • פנסיון ביתי עם הפרדה: בעליו מתגוררים בו,בדרך כלל זה יהיה בית גדול ופרטי עם שטח רחב יותר,יתאים גם לכלבים שלא מסתדרים ממש טוב עם כל הכלבים ויש מספיק מקום בכדי להפריד את הכלבים ל2-3 קבוצות. (7-15 כלבים בו זמנית) לא כולם יוציאו לטיולי צרכים אז תמיד לשאול את כל הפרטים.
  • פנסיון תאים/כלובים: בעליו לא מתגוררים בו,בדרך כלל יהיה במושב או על שטח חקלאי כלשהו.לכלב כלב או שני כלבים יהיה חדרון/תא משלו , הכלבנים דואגים למלא אוכל ומים במשך היום ומוציאים את הכלבים לשטח פתוח פעמיים/שלוש ביום בכדי שיפרקו אנרגיה ויחלצו עצמות.מתאים לכלבים שאינם מסתדרים היטב עם כלבים, כלבים שישנה היסטוריה של ברחנות ממקומות שאינם מכירים.

*בשונה מחנות חיות לפנסיון חובה להגיע לפגישת היכרות טרם הכנסתו של הכלב לפנסיון,לבקש לראות היכן הכלב ישן,היכן הוא ישחק ואם ישנה חצר אז לעשות סיבוב ולבדוק אם היא מספיק גבוהה או אם ישנן פירצות שיכולות להוות בריחה מהפנסיון.

*מומלץ להביא את הכלב עם קולר שעליו חרוט השם שלו,מספר הטלפון שלכם ומספר הטלפון של בעל הפנסיון.

*אם בעל הפנסיון לא ביקש מכם פנקס חיסונים ושאל אתכם האם הכלב מטופל באמפולות/קולר מונע פרעושים וקרציות כנראה שהוא לא שואל אף אחד ואינכם תהיו בטוחים ששאר הכלבים בריאים ונקיים מפרעושים

*מומלץ 3-4 ימים לפני כניסתו לפנסיון למרוח לכלב אמפולה חדשה למניעת פרעושים.

 

ישנה עוד אפשרות שהיא לעיתים מאוד מתאימה לשמירה על איזון הכלב ועל האורך חיים התקין שלו והיא לשכור "דוגיסיטר".

תחילה,מומלץ לשאול חברים ומכרים האם יש להם מישהו או מישהי מומלצים. לאחר בחירת הדוגיסיטר יש לקבוע פגישת היכרות אצלכם בבית,שהדוגיסיטר והכלב יכירו אחד את השני. מומלץ לבחור נותן שירות שילון אצלכם בבית מאשר שיגיע פעמיים שלוש להוריד רק את הכלב ולמלא לו את האוכל והמים.

זו בחירה שיכולה להשרות המון ביטחון ורוגע אצל הבעלים אך יש לשקול אותה גם כי היא תהיה יקרה יותר מפנסיונים, ולעיתים יהיה פחות נוח שיגור אדם שהוא זר אצלנו בבית שאיננו ממצאים בו.

אז הכל מוכן, אבל מה לשלוח עם הכלב?:

בחלק מן הפנסיונים, אינכם מתבקשים להביא את האוכל של הכלב כי בעל הפנסיון מאכיל את כל הכלבים באוכל אחיד לכולם.

אז פה העצה הכי חשובה: להביא את האוכל לכלבים שהכלב רגיל אליו מהבית.לכלב יהיה נוח יותר שיגישו לו אוכל וטעם מוכר,לרוב אם הכלב יאכל אוכל שונה יווצרו שלשולים,הקאות והסתגלויות שונות למעבר מזון. (להביא כמות אקסטרה של אוכל לכל מקרה)

חטיפים: מאוד כדאי לצייד את הכלב בשקית מכל טוב - עצמות לעיסה/חטיפים רכים/עצמות חלביות ועוד.

*ב24 שעות הראשונות סביר שהכלב יאבד את התאבון ומומלץ גם לשלוח איתו 2-3 שימורי כלבים טעימים בכדי לערבב את האוכל היבש לתאבון מוגבר .
תיהנו מהנסיעה ואל תשכחו להביא לכלב שלכם הרבה פינוקים!